Holakracja – czy warto oddać władzę w ręce pracowników?
W pracy zazwyczaj słyszę zdanie: “Kaśka! Odpuść sobie!” Ale ja nie mogę. Zazwyczaj “za bardzo się angażuję”, “wychodzę przed szereg”, albo “za bardzo mi zależy na cudzym rozwoju, firmie lub organizacji”. Co zrobić, jeśli misja firmy lub organizacji jest mi bliska, a ja angażuję się w pełni?
W KTIPie chciałabym zainspirować was do odkrywania czym jest wprowadzenie do organizacji elementów holakracji. Zainspirowana, po raz pierwszy przez Jacka Narkiewicza (CX sp. z o.o.), a po raz drugi przez dr inż. Tomasza Trzcińskiego (Tooploox), zainteresowałam się holakracją, bo odkryłam, że taki styl organizacyjny, to jest coś dla mnie. Zachęcam również was do zapoznania się z tematem i refleksji czy lubicie hierarchię, czy nie? Uważam, że samoorganizujące się zespoły mogą być doskonałą odpowiedzią na zmieniającą się w zawrotnym tempie rzeczywistość.
Kasia
Polskie firmy, które wdrożyły holakrację:
Konstytucja holakracji, ale jej nie czytajcie, bo można się zniechęcić. Najpierw warto zrozumieć o co chodzi, a potem warto zapoznać się z konstytucją: https://bit.ly/2FJxwX7
Polecane książki do poszerzenia wiedzy na temat holakracji (Mariusz Chrapko): https://bit.ly/2J0mxdZ
Mariusz Chrapko – więcej o holakracji: https://bit.ly/2JdQUfG
Organizacje i firmy, które wdrożyły holakrację: https://bit.ly/2xjF2TT
Przypominam w KTIPie o facylitacji, więc posłuchajcie bardzo ciekawą rozmowę z Romanem Warkoczem: https://bit.ly/2Yrqduo
Firma Tooploox prowadzona przez dr Tomasza Trzcińskiego wdrożyła holakrację. Przypominam rozmowę: https://bit.ly/2YlheL3
Przypominam rozmowę z ŚP profesorem Jackiem Namieśnikiem o ważności otwartości w czasie zmiany: https://bit.ly/2Jd4xfb
Jak możesz słuchać podcastu?
Możesz słuchać na tym blogu.
Ale możesz też słuchać nas na dowolnym odtwarzaczu mp3. Plik powinieneś pobrać z tego bloga, a następnie wgrać go na swój odtwarzacz.
Z wygody polecamy ostatni sposób, czyli słuchanie podcastów na swoim smartfonie. Robimy podobnie i jesteśmy zadowoleni, ponieważ ulubione podcasty można mieć ze sobą, by słuchać je w każdym miejscu i dowolnym czasie.
Śledź podcast Stacja zmiana na: iTunes | Android | SoundCloud | Twitter | Overcast | RSS
Prosimy, oceń nasz podcast
Jeżeli zechcesz nam w jakiś sposób podziękować za naszą pracę, najlepszym sposobem, będzie pozostawienie opinii w iTunes.
Dzięki temu, że to zrobisz, podcast Stacja Zmiana będzie widoczny i ułatwi nam docieranie do słuchaczy.
Możesz to zrobić klikając na linka poniżej: